Projektový den třídy Z2

19.9.2021 | Projekty | Autor: Eva Pokorná, třída Z2 |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Třída Z2 v rámci Projektového dne navštívila Stacionář ve Vyškově.

V pondělí 13. 9. v rámci Projektového dne navštívila třída Z2 s paní učitelkou Silvií Vaškovou a panem učitelem Janem Pařízkem Denní stacionář ve Vyškově. Hned po příchodu žáci zhlédli prezentaci, kterou si pro ně připravila vedoucí Denního stacionáře Mgr. Jarmila Březovská. Seznámila je s tím, jak Denní stacionář funguje, jaké je složení personálu a uživatelů, jaké jsou druhy sociálních dávek či jaké aktivity podnikají se svými uživateli.

Po obsáhlé a zajímavé prezentaci, chvilce povídání a krátké přestávce se studenti vydali navštívit klienty, kteří ve stacionáři pobývali. Nakoukli, jak tkali koberečky či vyráběli v keramické dílně, kde si mohli studenti jejich výrobky i prohlédnout. Někteří uživatelé skládali puzzle nebo počítali příklady. Uživatelé stacionáře studenty zdravili máváním a úsměvem a vypadali šťastně.

V úterý 21. 9. pak studenti třídy Z2 prezentovali informace a dojmy z návštěvy denního stacionáře ve Vyškově.

A co nám přinesl Projektový den? Potvrzení, že každý člověk si zaslouží respekt a rovný přístup.

Eva Pokorná, třída Z2