Projekt Současné seriály v O3

18.12.2020 | Projekty | Autor: Lukáš Vladík |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Návrat do škol v předvánočním týdnu umožnil žákům třídy O3 opět promluvit o něčem, co zajímá je samotné.

Nemohlo se jednat o nic jiného než o pokračování projektu zaměřeného na současné seriály, který odstartoval minulý rok v předmětu Český jazyk a literatura. Že seriály, kterým dnešní mládež logicky dává přednost před knihou, mohou přenášet zábavná i vážná témata stejně jako stovky let staré klasiky literatury, nemůže být pochyb. Letos si tři skupinky připravily výstupy na seriály Teen Wolf, The Vampire Diaries a Game of Thrones. Žáci v nich uplatnili schopnost stanovit téma díla, charakterizovat postavy a styl vyprávění, popsat, v čem je seriál pro diváka přitažlivý a v neposlední řadě propojit češtinu s angličtinou skrze memy, jejichž tvorba je součástí fandomu moderních seriálů.

Projekt bude pokračovat i ve druhém pololetí, snad i v takto příjemné prezenční formě. Protože všechny skupinky podaly výborné výkony, odnesly si i malý vánoční dárek v Edupage.