Profilové maturitní zkoušky

9.6.2020 | Informační sdělení | Autor: Petr Bouda | 22×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Maturitní zkoušky pokračují tento týden jejich profilovými částmi.

Od 8. června se rozeběhly praktické zkoušky oboru zdravotnický asistent. Ty se v tomto roce konají netradičně na půdě naší školy. Vzhledem k současné situaci nebylo možné, aby byla praktická zkouška vykonávána na odděleních v nemocnicích Blansko a Boskovice. 

I přes tuto překážku se odborným vyučujícím podařilo připravit adekvátní náhradu. V prostorách našich odborných učeben je nasimulováno na dvacet možných druhů kazuistik, připravena je také pacientka p. Kamila „Nováková“ a její univerzální spolupacient na pokoji. 

V pondělí úspěšně absolvovalo tuto zkoušku prvních sedm žáků. Všichni uspěli a dnes je na řadě dalších osm. Věřím, že i jim se zkouška podaří a do čtvrtka 11. června ji zvládne i zbytek třídy Z4. Držíme palce. 

Od středy 10. června se roztočí kolotoč ústních zkoušek také na oborech ekonomické lyceum a obchodní akademie.