Prevence kyberšikany pro první ročníky

10.10.2022 | Školní akce | Autor: Kateřina Pernicová |
Prevence kyberšikany pro první ročníky
Prevence kyberšikany pro první ročníky

Dne 5. 10. 2022 se na naší škole konala beseda pro žáky prvních ročníků zaměřená na téma prevence kyberšikany, kterou zajišťovala Policie ČR.

Žáci si mohli vyslechnout, jak snadno se mohou stát agresorem, ale také obětí v kyberprostoru. Stačí totiž např. natočit video či pořídit choulostivou fotografii svého těla, tu sdílet se svým virtuálním přítelem na sociálních sítích a začátek problému je na světě. Virtuální svět pak může zapříčinit mnoho bolesti či nepříjemných zážitků i ve skutečném životě. Dnešní doba a způsob života je spjatý s chytrými telefony, tablety a sociálními sítěmi. Lidé by proto neměli zapomínat na ochranu svého soukromí ani na internetu.