Pozvánka na výstavu „Střípky revoluce“

4.11.2019 | Školní akce | Autor: Zdenka Bártová |
Výstava ve 4. patře
Výstava ve 4. patře

V posledním patře naší budovy studenti semináře společenských věd instalovali výstavu nazvanou „Střípky revoluce“. Výstava připomíná 30. výročí Sametové revoluce, která významně zasáhla do života všech lidí v naší společnosti.

První část výstavy využívá možnosti tzv. rozšířené reality. Stačí si před jejím zhlédnutím stáhnout aplikaci Festival svobody a přiložit mobil na jeden ze 14 panelů. Obrázky se rázem rozpohybují a změní se na krátká videa představující důležité okamžiky a osobnosti roku 1989. Druhá část výstavy je zaměřená na informace. Díky časové ose přehledně přiblíží sled událostí vedoucích až ke studentské stávce. 

Poslední část výstavy tvoří zeď vzpomínek. Můžete si zde přečíst, jak vzpomíná několik vyučujících naší školy na události vztahujících se k revolučnímu roku. Vzhledem k tomu, že v roce 1989 dosáhli různého věku, jedná se o vzpomínky různorodé, často emotivní a zajímavé.

Výstava potrvá do 19. 11. Přijďte se podívat!