Páteční čtení v Senior centru

30.11.2022 | Poděkování žákům | Autor: Jiřina Konečná |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Žákyně druhého ročníku oboru Praktická sestra přináší radost mezi seniory.

„My, žáci třídy Z2, se jednou za 14 dní v pátek účastníme čtení v Senior centru Blansko. Chodíme si popovídat a číst. Čteme povídky, pověsti nebo pohádky podle vlastního výběru a zájmu klientů domova. Prostředí je tu příjemné a personál milý. Senioři jsou za naši návštěvu vděčni a my jsme rádi, že jim můžeme zpříjemnit odpoledne.“ 

Žáci se tak ještě před praxí, která je čeká ve třetím ročníku v nemocnici, mohou setkat s lidmi, o které budou později pečovat. Naučí se s nimi komunikovat, naslouchat jim, porozumět jejich starostem a obavám. Přinesou s sebou do domova své „mládí“, svůj pohled na dnešní svět, svoje myšlenky, názory, postoje či očekávání. Od obyvatelů centra se pak dozvídají jejich životní příběhy, zkušenosti nebo názory. Setkání obou generací je tak určitě obohacením pro obě dvě strany.

Žákyním za jejich čas, který v páteční odpoledne věnují našim starším spoluobčanům, DĚKUJI.