ORIENTAČNÍ BĚH 2. ROČNÍKŮ

10.5.2010 | Sportovní aktivity | Autor: Mgr. Ivana Brodecká | 10×
ORIENTAČNÍ BĚH 2. ROČNÍKŮ
ORIENTAČNÍ BĚH 2. ROČNÍKŮ

Bylo ráno 12. 4. 2010, a ačkoliv se slunce snažilo na nás usmívat z různých úhlů zpoza mraků, teplota vzduchu se vytrvale držela na cca 11°C.

I přes tyto ne zcela ideální podmínky vyrazili studenti 2. ročníků (ti, co nepracovali na projektu Do světa! 2010) směrem k přehradě, která se stala dějištěm 2. ročníku školního orientačního běhu. Stejně jako vloni pro nás trať postavili členové blanenského Klubu orientačního běhu. Rozdíl mezi letošní a loňskou akcí byl zejména v tom, že loni vedla trať městem Blanskem, letos lesem mezi přehradou a Obůrkou. Kromě předpokládaného snížení rizika sražení studentů nějakým vozidlem pro ně tato změna znamenala o něco vyšší náročnost při orientaci v terénu za použití mapy. Ke cti studentů nutno napsat, že významnější desorientaci zaznamenaly pouze dvě soutěžící dvojice. Cílem však nakonec po určitém úsilí prošli všichni. Případné čtenáře této zprávy jistě bude zajímat, kdo byl nejlepší, a já vás nebudu dlouho napínat. V kategorii dívek, kde bylo startovní pole o poznání početnější, vypadá výsledková listina takto:

  1. JELÍNKOVÁ VIKTORIE + ŠRÁMKOVÁ VERONIKA O2
  2. NĚMCOVÁ PETRA + FLÍDROVÁ SABINA O2
  3. MIŘIJOVSKÁ TEREZA + POKLUDOVÁ HANA O2

V kategorii hochů byla účast o poznání skromnější. Ráda bych však vyzdvihla výkon vítězné trojice, která asi tříkilometrovou trať vedoucí velmi členitým terénem zvládla za 29 minut.

  1. KNECHT KRYŠTOF, MAREK PAVEL, NĚMEC PETR E2
  2. VOMELA RADIM, ŘEZNÍČEK MICHAL E2

Všem účastníkům děkuji za závodnickou houževnatost i za to, že snášeli poměrně chladné počasí bez reptání.

Fotogalerie

10.5.2010 | Autor: Mgr. Ivana Brodecká  | 10×