Olympiáda z němčiny - okresní kolo

10.2.2019 | Soutěže | Autor: Soňa Vojáčková | 22×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Alena Řehořková a Petr Zouhar reprezentovali naši školu na okresním kole Olympiády z německého jazyka.

Těsně před začátkem jarních prázdnin v pátek 8. února 2019 se sešli na DDM Blansko naši žáci a žáci z Gymnázia Blansko a Gymnázia Boskovice pod vedením svých vyučujících, aby porovnali svoje dovednosti v komunikaci v němčině. 

Po krátkém úvodu začala soutěž čtením s porozuměním a následoval poslech s označováním správných a špatných odpovědí a písemnými úkoly. Pak se účastníci utkali v ústní části, kde po krátké přípravě vedli rozhovory nad tématickými obrázky a také museli reagovat na všetečné otázky poroty. 

Po součtu všech bodů a vyhodnocení se Alena Řehořková (E3) umístila na 5. místě a Petr Zouhar (O2) na 6. místě.
Blahopřejeme jim k pěkným výkonům a děkujeme za účast a reprezentaci školy v soutěži.