Olympiáda z českého jazyka

28.1.2022 | Soutěže | Autor: Mgr. Lukáš Vladík |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ve čtvrtek 27. ledna 2022 proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka i za účasti našich žáků.

Olympiáda sestávala ze dvou částí - nejprve naši šestici statečných a odvážných žáků potrápila část jazyková, v níž museli uplatnit jak znalosti pojmů, tak také představivost a jazykový cit. Ve druhé pak následovala slohová práce na téma V naší rodině mám nejraději, kde jediným kritériem byla prozaická forma. Na zpracování každé z částí měli žáci 60 min. Součtem bodů z obou částí dosáhli na stupně vítězů následující:

  1. Anna Crhonková, třída O3
  2. Monika Chloupková, třída E1
  3. Kristýna Kubínová, třída O2

Všem zúčastněným děkujeme a třem nejlepším gratulujeme! Budeme se těšit na následující reprezentaci školy v okresním kole.