Olympiáda lidských práv - velký úspěch našich studentů

9.3.2020 | Soutěže | Autor: Zdenka Bártová |
Olympiáda lidských práv 2020
Olympiáda lidských práv 2020

Naši studenti Tereza Pernicová a Petr Zouhar se probojovali do finále Olympiády lidských práv.

Uspěli nejen v základním kole, kde je jejich znalosti a názory poslaly i přes velkou konkurenci 1267 soutěžících do finále, ale zaujali i porotu v Praze a postoupili mezi 10 superfinalistů.

Jejich úkolem bylo obhájit svoji práci před osmičlennou komisí složenou z právníků, ředitelů významných lidskoprávních organizací, žurnalistů a dalších. Oba naši studenti si vybrali téma „Nenávistné projevy na internetu“. Závěrečné „grilování“ trvalo jen několik minut, ale představte si sami sebe za mikrofonem ve velkém sále, otázky poroty, na které musíte umět reagovat, a sál plný diváků čekajících na vaše odpovědi...

I když se ani jeden z nich nedostal na stupně vítězů, pro mě i všechny přítomné zvítězili naši studenti a všichni finalisté již v okamžiku, kdy se postavili za řečnický pult. Z Prahy si odnášíme mnoho zážitků a nakonec i 4. (společné) místo v této soutěži. 

Blahopřeji Terce a Petrovi!