Okresní kolo středních škol v košíkové dívek

24.11.2009 | Sportovní aktivity | Autor: Roman Gregor |

Ve čtvrtek 5.11.2009 pořádala naše škola okresní kolo středních škol v košíkové dívek. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev, z nichž 2 byla z Blanska a 3 z Boskovic.

Je potěšitelné, že v posledních letech se zvyšuje počet zúčastněných družstev a mladé slečny jsou ochotny se zapojit do pohybové aktivity.

Družstvo našich hráček si postupně bez větších problémů poradilo s VOŠ a SŠ Boskovice (44:7), Gymnáziem Boskovice (32:11) a SPgŠ Boskovice (38:3). Shodou okolností los turnaje rozhodl o tom, že předposlední zápas celého turnaje a zároveň poslední utkání našeho družstva a Gymnázia Blansko bylo soubojem o první místo. Začátek utkání byl vyrovnaný a naše hráčky se dostaly do mírného vedení. Po oddechovém čase, který si vzalo Gymnázium Blansko se soupeřky dostaly do konce prvního poločasu do mírného vedení. V druhém poločase se projevila větší zkušenost hráček Gymnázia Blansko, které zejména v obraně nedovolily našim hráčkám téměř nic a rozhodly zápas ve svůj prospěch v poměru 26:15. Toto utkání rozhodlo o tom, že vítězkami celého turnaje se staly hráčky Gymnázia Blansko, naše studentky skončily na druhém místě a třetí místo obsadily hráčky Gymnázia Boskovice.

Naše hráčky podaly dobrý výkon, za který jim patří poděkování. Na úspěchu naší školy se podílely: Hana Sucháčková (E4), Lucie Procházková (O4), Barbora Hamzíková (O3), Kristýna Oherová (E2), Michaela Portlová (Z2), Dominika Kohútová (E1) a Aneta Ševčíková (O1).