Okresní kolo SŠ v kopané

3.11.2012 | Sportovní aktivity | Autor: Roman Gregor
Pohár Josefa Masopusta

Nejprve mlha a později slunce provázely fotbalový turnaj středních škol, který se uskutečnil v pátek 19.10.2012 v Blansku.

Studenti naší školy byli nalosováni do skupiny A, ve které se nejprve utkali se studenty SPŠ Jedovnice. Naši překvapili soupeře rychlou brankou v úvodu utkání a pak již jen kontrolovali průběh zápasu. Ve druhém utkání jsme ve vyrovnaném zápase hráli s Gymnáziem Blansko. Šance byly na obou stranách a o výsledku zápasu rozhodl rychlý průnik našeho hráče ve druhém poločase a jeho bezpečné zakončení. Oba úvodní zápasy jsme tedy vyhráli 1:0.

V závěrečném utkání skupiny, kdy už bylo jasné, že naši studenti skončí ve skupině na 1.místě a budou hrát finále celého turnaje, jsme se utkali se SOŠ a SOU Blansko. V průběhu utkání jsme prohrávali 0:1 a 1:2, ale nakonec naši studenti dokázali otočit vývoj utkání a zvítězili jsme 3:2.

Ve finále na nás čekal jednoznačně nejlepší tým celého turnaje - studenti SOU André Citroena z Boskovic. Naši hráči dlouho vzdorovali, ale branka těsně před koncem 1.poločasu a branka z přísně nařízené penalty v poločase druhém nám vzaly všechny naděje na překvapivý výsledek a nakonec jsme podlehli soupeři 0:3. Nic to však nemění na tom, že naši studenti podali bojovný, disciplinovaný a kvalitní výkon a po zásluze získali pro naši školu celkové 2.místo.

Na úspěchu naší školy se podíleli: Filip Němec, Lukáš Kraváček (oba E4, Robert Zeman, Jakub Jakš, Jan Koutný (všichni O4), Jan Kunc, Tomáš Voráč, Jan Tichý (všichni O3), Michael Nevřiva (E3), Lukáš Pernica, Ondřej Blažek, Adam Opatřil (všichni O2), Michal Šmerda (E2) a Vladimír Šíbl (E1).