Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce

24.2.2009 | Soutěže | Autor: Za předmětovou komisi anglického jazyka, Mgr. Jana Umshausová |
Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce
Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce

Biblický příběh o Davidovi a Goliášovi zná snad každý. Že k podobným událostem dochází i v reálném světě jsme se přesvědčili 17. února 2009.

V DDM Blansko se konalo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovali Tomáš Kroupa a Věra Sáňková, oba studenti třídy O3. Byli to jediní zástupci odborných škol mezi studenty gymnázií všeho druhu.

A stal se zázrak. Pokud ovšem můžeme mluvit o zázraku, vezmeme-li v úvahu léta studia, poctivou přípravu a nepodcenění soupeře.

Tomáš, hlučný a suverénní, svými mohutnými gesty a pádnými argumenty porotu doslova omráčil a přesvědčil se o tom, že fráze „on the other hand“ má zázračnou moc. Zřejmě nás ohromilo i to, že si dovolil NESOUHLASIT.

Naopak Věra, ledová a zdánlivě nezúčastněná, jen tak mimochodem vystřihla zcela bezchybný výkon. Působila tak uklidňujícím dojmem, že jsme si možná i trošku zdřímly, protože jsme si při hodnocení nemohly vzpomenout na nic, co bychom jí vytkly.

Výsledkem je zcela jedinečné umístění našich studentů.

Tomáš se umístil na druhém a Věra na třetím místě za studentkou boskovického gymnázia, jejíž výkon byl natolik excelentní, že by si zasloužila samostatnou kategorii s názvem „Linda K.“

Blahopřejeme našim studentům k nečekanému úspěchu a děkujeme jim za příkladnou reprezentaci školy. Jsme na ně moc pyšní.

Zároveň doufáme, že cestička, kterou Tomáš s Věrou letos vyšlapali, nezaroste býlím a trním a že je budou studenti nižších ročníků úspěšně následovat.

Fotogalerie

24.2.2009 | Autor: Za předmětovou komisi anglického jazyka, Mgr. Jana Umshausová  |