Ochrana člověka za mimořádných událostí 2021

23.12.2021 | Projekty | Autor: Mgr. Ivana Kuncová | 12×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Po roční pauze se vrátil tradiční projektový den OČMU a naši žáci byli u toho.

OČMU aneb ochrana člověka za mimořádných událostí je systém výuky uplatňovaný v rámci vzdělávací soustavy ČR. Posláním je vytvořit a udržovat soubor znalostí a dovedností potřebných k minimalizaci důsledků mimořádných událostí. I na naší škole toto bylo náplní jednoho z předvánočních dnů – 21. 12. 2021. 

Žáci všech ročníků byli rozděleni do několika skupin a v průběhu úterního dopoledne vyslechli zajímavé přednášky od pověřených zaměstnanců následujících organizací - Charita Blansko, IZS JMK, HZS JMK a OA a SZŠ Blansko. Všechna témata byla odpřednášena za pomoci prezentací i praktických ukázek. Nyní už přinejmenším tušíme, jak se cítili hasiči přijíždějící do oblastí postižených tornádem, co je to posttraumatická intervenční pomoc, black out nebo co je náplní první občanské a psychosociální pomoci. Většina žáků pak měla možnost vyzkoušet si praktický nácvik resuscitace včetně použití AED. 

Všem zúčastněným přednášejícím i posluchačům děkujeme :)