Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Blansko v Praze

11.4.2018 | Exkurze | Autor: Alena Řehořková, E2 | 10×
Foto z akce
Foto z akce

Ve dnech 4. – 6. 4. 2018 se uskutečnila naučná exkurze tříd 2. ročníku oboru ekonomického lycea a obchodní akademie do hlavního města Prahy.

Žáci vyrazili pod dozorem tří vyučujících prohloubit svoje znalosti v oblasti ekonomiky i české historie. Hned první odpoledne jsme navštívili prostory Poslanecké sněmovny a den jsme zakončili v Divadle Bez zábradlí, kde jsme se nasmáli při italské komedii Tři muži na špatné adrese. V rámci dějepisu jsme navštívili sídlo našeho prezidenta Pražský hrad, dál Zlatou uličku, katedrálu sv. Víta, baziliku sv. Jiří i Národní divadlo. Pro rozšíření znalostí z ekonomiky jsme zavítali do České národní banky, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací a zopakovali jsme si svoje stávající znalosti. Naši třídenní exkurzi jsme završili prohlídkou Senátu Parlamentu České republiky a přilehlou Valdštejnskou zahradu.

Počasí nám přálo a snad nám všechny získané informace tohoto velice nabitého programu dlouho vydrží v paměti.

Fotogalerie

11.4.2018 | Autor: Alena Řehořková, E2  | 10×