Nový rok = nové sonety prváků

7.6.2022 | Ukázky prací žáků | Autor: Mgr. Lukáš Vladík |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Tato aktivita už na škole není žádnou novinkou, přesto ...

... se však zbrusu nová sbírka sonetů žáků prvních ročníků od těch předchozích liší – poprvé ji mohli tvořit za běžného chodu školy, a nikoli uzavření v karanténě na distanční výuce. Tím se zároveň otevřel prostor pro doslova nová témata, oproštěná od hrůz předešlých let. Letošním tématem se tedy stal přechod do nového prostředí, poznávání nových spolužáků a navazování nových vztahů. Žáci měli své pocity, ať už pozitivní, či negativní, zpracovat opět formou sonetu. Na ten narazili v rámci probírání tématu renesance, kde se s nimi seznámili u velikánů jako byl Francesco Petrarca či William Shakespeare. Zda jejich první básnické pokusy dosahují výšin těchto autorů, si můžete přečíst v knížečce, protože sonety žáků opět vytvořily celou sbírku. 

Knihu si můžete vypůjčit k přečtení na nástěnce u kabinetu 3.25.

PS: poprvé sonetem přispěl také vyučující ČJL ve třídách E1 a O1!