Návštěva SMC Industrial Automation CZ s. r. o.

17.5.2024 | Exkurze | Autor: Hana Horáková |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

15. 5. 2024 se třídy E3 a O3 zúčastnily velice zajímavé exkurze ve výrobní firmě SMC Industrial Automation CZ s. r. o. ve Vyškově.

SMC má výrobní závody pro sériovou výrobu a speciální řešení po celém světě. Jednou z největších investic v Evropě je výrobní závod ve Vyškově. Zaměřuje se na výrobu standardních prvků, jako jsou pneumatické válce, elektrické pohony, ventilové bloky a zařízení pro úpravu stlačeného vzduchu. Výrobní závod v současnosti zaměstnává více než 400 zaměstnanců. 

V úvodu exkurze se žáci formou prezentace seznámili s historií a výrobním programem firmy. Pak se rozdělili do skupin a s průvodci procházeli jednotlivé provozy moderní firmy. Prohlídka expandující firmy byla pro žáky velmi přínosná. Svoje zážitky, zkušenosti a vědomosti mohou úspěšně uplatnit nejen při výuce odborných předmětů, ale také ve svém dalším profesním životě.