Návštěva partnerské Obchodní akademie v Pezinku

29.4.2008 | Projekty | Autor: Roman Gregor |
Návštěva partnerské Obchodní akademie v Pezinku
Návštěva partnerské Obchodní akademie v Pezinku

Po podzimním setkání v Blansku jsme přijali pozvání k návštěvě naší partnerské školy do Pezinku.

V úterý 29.dubna ráno jsme nastoupili do autobusu a vyrazili směr Pezinok. Cesta proběhla bez problémů a před půl desátou jsme byli v Pezinku u sportovní haly. Zde již na nás čekali naši slovenští přátelé. Po slavnostním zahájení dostali všichni naši studenti na památku upomínkové předměty z keramičky v Modre, která je jen několik málo kilometrů od Pezinku.

Poté se rozběhly sportovní souboje. V prvním zápase zvítězily naše studentky v odbíjené nad domácími 3:0. Naše děvčata byla ve všech herních činnostech lepší a po zásluze zvítězila. V dalším utkání nastoupily naše dívky proti domácím v malé kopané. Přestože měla naše děvčata mírnou převahu a nelze jim upřít snahu, o výsledku utkání rozhodla jediná branka v naší síti. Toto utkání skončilo 1:0 pro Pezinok. V posledním zápase se utkali naši chlapci s domácími v malé kopané. Podobně jako na podzim přehráli domácí naše studenty v jednoduchosti a důrazu. V utkání padlo mnoho krásných branek, bohužel více do naší sítě. Prohráli jsme 7:4.

Po sportovním dopoledni jsme se odebrali do budovy Obchodní akademie na oběd. Poté byli učitelé pozváni k neformálním rozhovorům s kolegy z Obchodní akademie Pezinok a studenti v doprovodu domácích průvodců si jeli prohlédnout technickou a kulturní památku na okraji Pezinku - Schaubmarův mlýn. Po prohlídce tohoto objektu navštívili studenti ještě centrum Pezinku.

Na zpáteční cestu jsme se vydali před 17. hodinou. Někteří studenti byli unavení po náročném dni a z větší části ji prospali. Do Blanska jsme přijeli před půl osmou večer.
Program návštěvy partnerské školy v Pezinku byl zajímavý a při rozhovorech se slovenskými kolegy jsme dospěli k názoru, že pro příští rok by bylo zajímavé připravit vzájemnou návštěvu i na déle než jeden den.

Fotogalerie

29.4.2008 | Autor: Roman Gregor  |