Naši žáci v nemocnicích

22.3.2021 | Poděkování žákům | Autor: Mgr. Kamila Keprtová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Od 17. 3. 2021 nastoupily naše žákyně třídy Z3 oboru Zdravotnický asistent na souvislou praxi do blanenské a boskovické nemocnice.

Zatímco od září 2020 do 12. 3. 2021 probíhala odborná praxe pod vedením odborných učitelek, od zmiňovaného 17. 3. jsou žákyně v ostrém provozu jednotlivých oddělení. Vystřídaly tak žáky čtvrtého ročníku, kteří od listopadu 2020 až doposud pomáhali nemocnicím v rámci pracovních příkazů, současně se účastnili distančního vzdělávání a odborné praxe v nemocnicích. Ovšem jejich obětavost, smysl pro zodpovědnost a pomoc v péči o nemocné v nemocnicích nekončí. Dále pomáhají v rámci dvoudenní odborné praxe a pod dohledem odborných učitelek se připravují na praktickou maturitní zkoušku. Spousta z nich pomáhá i ve svém volném čase v nemocnicích Blansko, Boskovice, Brno či sociálních zařízeních LDN Letovice, MSSS Boskovice a Senior centru Blansko. Za běžných podmínek by měsíční praxe žáků Z3 probíhala na konci školního roku (květen – červen). Ale z důvodu zhoršené epidemické situace a potřeby personální pomoci nemocnicím byla přesunuta na dobu nadcházejících 6 týdnů. Děvčata pečují o pacienty v Nemocnici Blansko na oddělení společného lůžkového fondu A, B, oddělení následné péče, jednotky intenzivní péče interního i neurologického oddělení a v boskovické nemocnici na oddělení interním, chirurgickém, jednotce intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitačním.

S našimi žákyněmi se můžete potkat i na odběrovém a vakcinačním centru v Nemocnici Blansko, posléze na ulici Údolní. Zde se žákyně podílí na testování a úkonech spjatých s očkováním veřejnosti. Plnoleté žákyně obdržely pracovní příkaz od hejtmana JMK, je jim umožněno očkování proti Covid - 19. Výjimkou pro ně nebude ani péče o Covid pozitivní pacienty. Neplnoleté žákyně uzavřely dohodu o pracovní činnosti, nově bude praxe děvčatům finančně ohodnocena.

Všem našim žákům třetího a čtvrtého ročníku patří obrovské poděkování za pomoc nemocnicím, jejich obětavost, nasazení. Z4 přejeme hodně sil v přípravě k maturitním zkouškám a na Z3 se těšíme opět na odborné praxi.