Naši žáci jako figuranti na soutěži v poskytování první pomoci

11.4.2024 | Ukázky prací žáků | Autor: Eva Tichá |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V úterý 9. dubna 2024 se vybraní žáci třídy Z3 a Z4 zúčastnili za doprovodu Mgr. Evy Tiché soutěže v poskytování první pomoci pro příslušníky Hasičského záchranného sboru územního odboru Blansko a příslušníky PČR.

 Žáci vystupovali v roli figurantů. Organizátoři akce HSZ JMK Blansko jim zajistili veškerý komfort. Maskování a vlastní akce proběhla na hasičské stanici Blansko. Žáci simulovali zranění dle jednotlivých scénářů, které byly vytvořeny tak, aby v nich soutěžící družstva zúročila a zkvalitnila své odborné zdravotnické znalosti.

Naši žáci jsou výborní herci. Akci si užili. Velmi kladně ji hodnotí nejen z pohledu vlastního zážitku, ale i z pohledu odborného, kdy viděli a zažili na vlastní kůži ošetření od profesionálů. Odměnou za tuto akci pro nás byla nejen velmi příjemná atmosféra soutěže, ale i poděkování (včetně uznání naší práce) od organizátorů soutěže při vyhlášení výsledků, předání pamětního listu, kytičky a kolegiálního chování všech zúčastněných. Významná byla i naše participace na článku pro Blanenský deník.

Za školu patří naším žákům také velké díky za skvělou reprezentaci.


Mgr. Eva Tichá