Naši studenti ve francouzském Quimperu

22.9.2008 | Projekty | Autor: Mgr. Tereza Kučerová | 17×
Naši studenti ve francouzském Quimperu
Naši studenti ve francouzském Quimperu

Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola v Blansku rozšířila spolupráci na mezinárodních projektech o další partnerskou školu – Le Likes z francouzského Quimperu. Vedle celoroční práce na projektu „Do světa!“ čekalo na 10 studentů této školy nezapomenutelných 9 dní při návštěvě Francie.

Studenti a studentky bydleli navzájem v rodinách, což znamenalo, že po náročném celodenním programu je čekal další komunikační maraton ještě i doma, často byl navíc spojený s různými „kulturními šoky.“

Mezi 22. a 30. zářím tak naši studenti např. odhalili, že v Bretani je naprosto běžné povečeřet mezi 20. – 22. hodinou kraba či krevety, kteří se na ně na stole mile koukají, doplnit je nějakým z mnoha druhů sýrů a to vše zakončit dezertem. U toho se samozřejmě povídá – někdy anglicky, občas francouzsky, a když je nejhůř, dojde na ruce, nohy nebo internetový překladač.

Poznali samozřejmě ale mnohem víc než jen typickou francouzskou domácnost. Během týdne projeli velkou část oblasti Finistere v Bretani – rybářské vesničky i přístavy, středověký Locronan, Pont-Aven, kam jezdil malovat Gauguin...Poznali partnerskou školu i město Quimper s jeho tradiční keramikou či výrobou kvalitního námořnického oblečení.

Na konci pobytu se studentům ani nechtělo domů, jak se jim v Quimperu zalíbilo. Tato výměna mohla proběhnout jen díky finanční podpoře Jihomoravského kraje v rámci projektu „Do světa“, za což mu patří velký dík.

Fotogalerie

22.9.2008 | Autor: Mgr. Tereza Kučerová  | 17×