My Christmas List

17.12.2019 | Ukázky prací žáků | Autor: Mgr. Jana Matušková, vyučující anglického jazyka |
My Christmas List
My Christmas List

Santa Claus, Ježíšek, Sinterklaas, čarodějnice Befana, Father Christmas, Děda Mráz, Magi, svatý Mikuláš, bůžek Hoteišó, Weinachstmann. Co mají společného?

Nosí dárky. Plní přání. 

I naši studenti si v hodinách semináře z anglického jazyka vytvořili svůj seznam. A co si nejčastěji přáli? U studentů 4. ročníku to bylo jasné – úspěšné složení maturitní zkoušky a přijímacích zkoušek na vysoké školy. Napříč ročníky se mezi přáními objevoval světový mír, asi máme mezi našimi studentkami nějaké budoucí Miss 2020 (i když – jedná se jen o frázi??? kdo ví!), zdraví jako základ všeho, pevné vztahy s nejbližšími – rodinou a přáteli, možnost cestovat či schopnost najít si uspokojivé zaměstnání, žít co nejdéle, mít jen a pouze ty pravé a skutečné přátele a spokojený život. Sem tam pronikly mezi obecně platná přání i touhy osobnějšího charakteru – sehnat společné bydlení s přítelem, jít na koncert oblíbené skupiny, zažít sníh na Štědrý den, dostat pod stromeček knihu konkrétního titulu.

Přejme všem, aby se jejich touhy dočkaly naplnění. A co si skutečně přejete vy?