Malá praxe Z2

5.4.2022 | Školní akce | Autor: Kateřina Staňková |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pondělí 4. dubna 2022 absolvovali žáci Z2 malou praxi v Nemocnici Blansko na odděleních SLF A, SLF B a NP.

Naše první praxe začínala už v 6:00 ráno v Nemocnici Blansko. Po nezbytném převlečení v šatně jsme se přesunuli na jednotlivá oddělení. I když jsme sem vstupovali s obavami, zvládli jsme všechno bez sebemenších problémů a dalo nám to nové zkušenosti v našem oboru. Mezi výkony, které jsme prováděli, patří například aplikace inzulínu nebo Clexanu, úprava lůžka, měření tlaku a pulsu, měření EKG, odběr glykémie a pár odvážlivců si zkusilo i odběr krve ze žíly. 

Pacienti byli příjemní a měli pochopení pro „naše poprvé“. Zažili jsme s nimi i pár vtipných chvilek. Ukázalo nám to, že spoustu věcí, které jsme si mysleli, že neumíme, zvládneme a nemusíme se příště tolik bát. Dovolím si říct za celou třídu, že nás to opravdu bavilo a kdybychom mohli, tak bychom tam zůstali i déle. 

Už se těšíme na další malou praxi :-)

Lucie Pavlíčková a Kristýna Náhlíková, třída Z2