Loučení je těžké

23.10.2022 | Projekty | Autor: Silvie Vašková
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Někdy loučení bolí víc, než si dokážeme představit.

Tak nějak jsme se cítili v sobotu 22. 10. 2022, kdy se s námi přijela sestřička Marija rozloučit. Studentům se věnovala v zařízení, kde v Řecku vykonávají odbornou stáž. Vždy k nim byla milá, příjemná a komunikovala s nimi perfektní angličtinou. Marija pracovala 10 let v Anglii jako zdravotní sestra na dětské jednotce intenzivní péče. V Řecku musí splnit podmínky proto, aby mohla pracovat jako zdravotní sestra - stáže, školní docházku i přípravu na zkoušky. V Anglii se také věnovala jako mentorka studentům na praxi. Ocenila naše studenty jako milé, příjemné, pracovité, usměvavé a nápomocné. Bylo velmi příjemné a milé slyšet jako učitel pochvalu z jejích úst. Nejen pochvalu na práci studentů, ale i práci učitelů, která za nimi stojí. 

Neznámý autor tvrdí, že někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen na chvíli a navždy změní náš život. Myslím si, že Marija byla jedním z těchto lidí, kteří náš život změnili. Nebo alespoň pohled na něho tady.