Listopadový „Jeden svět na školách“ – tentokrát s hostem

5.11.2018 | Projekty | Autor: Mgr. Zdenka Bártová
dobové uniformy legionářů
dobové uniformy legionářů

Ve čtvrtek 1. listopadu jsme se již tradičně zapojili do měsíce filmů na školách, který pořádá občanské sdružení Člověk v tísni. Střední školy po celé republice si tímto způsobem připomínají významné okamžiky našich dějin, promítají filmové dokumenty, zvou si pamětníky a pořádají besedy.

Letošní rok, kdy si připomínáme založení republiky, se nám podařilo získat zajímavého hosta – Mgr. Františka Trávníčka z Komunitního centra pro válečné veterány při Vojenské nemocnici Brno. Pan Trávníček s námi besedoval o významu československých legií na vybudování samostatného státu v roce 1918. Přivezl s sebou ukázky dobových uniforem a přiblížil nám zajímavé osudy legionářů. Na závěr nám všem připomněl, že smrt legionářů, ale i všech vojáků bojujících za náš stát, nebyla a není zbytečná, pokud dál budeme pečovat o hodnoty, pro které položili svůj život.