Krásné výsledky našich studentů v soutěži Má dáti dal 2023

29.1.2023 | Soutěže | Autor: Irena Hasoňová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ve dnech 25. a 26. 1. 2023 se žáci ze 4. ročníku oboru Obchodní akademie zúčastnili finálového kola celostátní soutěže v účetnictví Má dáti dal ve Znojmě po úspěšném absolvování semifinálového kola.

Soutěž se konala na Obchodní akademii ve Znojmě a byla organizována Vzdělávacím střediskem ŠTOHL. První den soutěže se řešil certifikační test o šesti agendách z jednotlivých účetních agend. Druhý den soutěž pokračovala elektronickým testem.

Akce se zúčastnilo 102 žáků z 52 škol. Nejlepší žák získal 145,75 bodů. Žák OA a SZš Blansko Denis Ošlejšek získal 138,5 bodů a umístil se na 9. místě a žák Jakub Pernica získal 130 bodů a umístil se na 39. místě. V hodnocení škol jsme skončili na 7. místě z celkového počtu 52 škol. Žáci dosáhli výborných výsledků, moc jim blahopřejeme a budeme jim držet pěsti k maturitním zkouškám, které je brzy čekají. Doufáme, že tento úspěch je pro ně krásným začátkem jejich budoucí pracovní kariéry, a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším životě.