Krajské kolo soutěže Ekonomická olympiáda 2024

3.4.2024 | Soutěže | Autor: Hana Horáková |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 2. 4. 2024 se žáci Jakub Jaššo (O4), Tomáš Sedlák (E2), Lukáš Vít (E1) a Petr Válek (E1) zúčastnili krajského kola soutěže Ekonomická olympiáda 2024.

Do krajského kola žáci postoupili na základě nejlepších dosažených výsledků ve školním kole soutěže. Soutěž měla 2 části: testovací a přednáškovou. Test byl písemnou formou a obsahoval otevřené i uzavřené otázky z ekonomie. Výsledky se dozvíme koncem dubna 2024. Na základě hodnocení krajských kol postoupí 50 nejlepších studentů z celé ČR do slavnostního finále konaného v České národní bance v Praze.

Krajská kola organizuje Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s krajskými úřady a partnery Ekonomické olympiády v daném regionu. Soutěže se pro Jihomoravský kraj ujala Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně, za niž si program připravil doc. Ing. Libor Žídek, Ph.D., s přednáškou na téma: Fungování centrálně plánované ekonomiky v Československu.


Ing. Hana Horáková

vyučující odborných ekonomických předmětů