Krajské kolo soutěže Ekonomická olympiáda 2023

8.2.2023 | Soutěže | Autor: Hana Horáková |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 7. 2. 2023 se žák třídy O4 Denis Ošlejšek zúčastnil krajského kola soutěže Ekonomická olympiáda 2023.

Do krajského kola Denis postoupil na základě nejlepšího dosaženého výsledku ve školním kole soutěže. Soutěž měla 2 části: testovací a přednáškovou. Test byl písemnou formou a obsahoval otevřené i uzavřené otázky z ekonomie. Výsledky se dozvíme v průběhu března 2023. Na základě hodnocení krajských kol postoupí 50 nejlepších studentů z celé ČR do slavnostního finále konaného v České národní bance v Praze.

Krajská kola organizuje Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s krajskými úřady a partnery Ekonomické olympiády v daném regionu. Soutěže se pro Jihomoravský kraj ujala Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně, za niž si program připravila Ing. Dagmar Vágnerová Linertová, Ph.D., která přednášela na téma „Kryptoměny a obchodování s nimi“.


Ing. Hana Horáková

vyučující odborných ekonomických předmětů