Krajské kolo soutěže Ekonomická olympiáda 2022

26.1.2022 | Soutěže | Autor: Ing. Hana Horáková
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

26. 1. 2022 se Marek Pejchl, žák třídy E2, zúčastnil krajského kola soutěže Ekonomická olympiáda 2022.

Soutěž probíhala on-line formou a měla 2 části: přednáškovou a testovací. Výsledky soutěže se dozvíme na konci února 2022. Na základě výsledků krajských kol postoupí 50 nejlepších studentů z celé ČR do slavnostního finále konaného v České národní bance v Praze.

Krajská kola organizuje Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s krajskými úřady a partnery Ekonomické olympiády v daném regionu. Soutěže se pro Jihomoravský kraj ujala Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně, za niž si program připravila paní doktora Žáková Talpová, která přednášela na téma „Jak se dobře ptát a proč se ptát nejen v ekonomických disciplínách“. Následoval test, který se skládal z 25 uzavřených otázek. Obsah testu a testovaných oblastí z ekonomie a financí odpovídal školnímu kolu EO.


Ing. Hana Horáková

vyučující odborných ekonomických

předmětů