Klimatické změny - projektové vyučování

29.4.2024 | Projekty | Autor: Johana Minaříková |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ve středu 24. 4. 2024 se studenti E2 zúčastnili projektového vyučování na téma Klimatické změny, které vytvořili pracovníci organizace Lipka za podpory drogerie dm.

Projekt měl podobu environmentální strategické a vědomostní deskové hry. Ve hře žáci odpovídali na rozličné otázky, zkoumali zajímavé grafy a stavěli svoji vlastní výzkumnou stanici. Studenti si tak zábavnou formou prohloubili svoje vědomosti ze světa ekologie a zároveň si odnesli nové poznatky o environmentální udržitelnosti, snižování emisí a využitelnosti obnovitelných zdrojů energie.

Všichni byli nadšení z nově nabytých znalostí a možná i trochu překvapeni některými informacemi. Třeba tím, který stát produkuje nejvíce emisí, jaká by byla teplota na planetě bez skleníkového efektu nebo jak lze zužitkovat dým z továren. Díky projektu si žáci připomněli, že rozhodně stojí za to bojovat o naši planetu, protože jedině tehdy, když se každý zamyslí nad tím, čím by mohl přispět, budou moci i další generace uzřít neuvěřitelnou krásu a rozmanitost naší Země.