Kino - Hlídač č. 47

9.3.2009 | Školní akce | Autor: Kristýna Zatloukalová, třída Z2
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ve den pololetního vysvědčení, 29.1.2009, se celá škola vydala do Blanenského kina na film od režiséra Filipa Renče - Hlídač č.47.

,,Láska umí bolet“ asi tak by se dal jednou větou charakterizovat milostný příběh o lásce, vášni, smrti a trestu, který vypráví nový český film. Děj se odehrává v roce 1920 v Krušných horách. Hlavní roli ztvárnil Karel Roden - vojenský vysloužilec Josef Douša, který příjme místo hlídače železniční tratě a přestěhuje se i se svojí ženou Annou. Doušovi se neustále vracejí vzpomínky z války, které ho nenechají spát a díky nim nakonec i dočasně ohluchne. Postupně se seznamujeme s poměry na vesnici. Když se Doušovi narodí dcera Žofie, zdá se, jako by jeho život začal znovu a dostal nový smysl. Místo radostné budoucnosti se však musí vypořádat s hrobníkem Ferdou i škodolibostí ostatních obyvatel, kteří se na hluchého vojáka dívají s nedůvěrou. Když se mu sluch vrátí, dozvídá se nejen o nevěře jeho ženy, ale i to, že dcera není jeho. Tento smutný příběh končí tragickou smrtí Josefa Douši.

Každý z nás si na tento film každý udělal vlastní názor. Mně se velice líbil a všem, kteří neměli příležitost ho vidět, ho vřele doporučuji.