Jazyková soutěž English Cup

28.2.2012 | Sportovní aktivity | Autor: Za předmětovou komisi anglického jazyka, Mgr. Jana Matušková | 10×
English Cup
English Cup

Soutěž, zorganizovaná jazykovou školou ASchool v Brně, byla pro studenty jedinečnou příležitostí zjistit, jaké jsou jejich znalosti v rámci Evropského referenčního rámce pro jazyky

.

Hlavním cílem soutěže byla motivace žáků základních škol a studentů středních škol ke studiu anglického jazyka. Zároveň mohla soutěž sloužit jako maturita nanečisto a ukázat středoškolákům, zda a nakolik by uspěli u státní maturitní zkoušky.

Soutěž podpořili a ceny do finálového kola soutěže věnovali: British Council, nakladatelství Cambridge University Press, jazyková škola A SCHOOL, Pedagogická fakulta MU, OSS Brno, Instituto Hispánico de Murcia, Icontio, Sportareál Družstevní a další partneři. O převzetí záštity byli požádáni primátor města Brna Roman Onderka a starosta městské části Brno střed Libor Šťástka.

Na úrovni PET se školní kolo soutěže skládalo z práce s textem, use of English a psaní (celkem 90min) a poslechu (30min). Zvítězil Tomáš Jakubec z E2, druhé místo obsadila Hana Páralová z E2 a třetí skončil Jak Koutný z O3. Dále se zúčastnily (v abecedním pořadí): Michaela Bezděková (E2), Denisa Oujezská (E2) a Kamila Petlachová (O3).

Na úrovni FCE soutěž obsahovala práci s textem (60 minut), use of English (45 minut) a poslech (40 minut). Ve velké konkurenci si první místo vybojoval Petr Svoboda z O4, v těsném závěsu za ním skončila Lucie Zavřelová z E4 a na třetí příčce se umístil Kryštof Knecht z E4. Nutno dodat, že prvních pět studentů, včetně Kláry Bartošové z O4 a Dominiky Krejčířové z O4, dosáhlo výrazně vyššího počtu bodů než ostatní soutěžící. Dále se zúčastnili (v abecedním pořadí): Aneta Bednářová (O4), Anna Celá (Z4), Michaela Dosedlová (E4), Veronika Dvořáková (E4), Monika Glaserová (E4), Kateřina Heilerová (E4), Veronika Chlupová (O4), Michaela Kloudová (O4), Michaela Kočí (E4), Lucie Koníčková (E4), Michal Kubíček (E4), Kateřina Ochranová (Z4), Jolana Stejskalová (E4) a Kristýna Střížová (E4).

Tomáš Jakubec a Petr Svoboda postoupili do finálového kola, které se konalo 16. února na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Mezi nejlepšími z Jihomoravského kraje se neztratili a naši školu reprezentovali velmi dobře.

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným, neboť jak bylo řečeno během finálového kola, zájem studentů zúčastnit se dobrovolně "něčeho navíc", je pro učitele největší odměnou.

Fotogalerie

28.2.2012 | Autor: Za předmětovou komisi anglického jazyka, Mgr. Jana Matušková  | 10×