I my jsme podpořili charitativní akci YDWR

10.6.2019 | Informační sdělení | Autor: Petr Bouda | 16×
Na startu nás bylo opravdu hodně...
Na startu nás bylo opravdu hodně...

V pátek 10. 6. 2019 se naše škola zúčastnila dvacetičtyřhodinového chartitativního běhu You Dream We Run.

Úderem 16:15 jsme společně s dalšími 100 týmy vyrazili za podporou patnácti postiženým lidem z našeho regionu. Pomocí této akce jsme jim i my chtěli splnit jejich malý sen. Náš tým papírově počítal asi s 50 účastníky, kteří se měli podělit o 24 hodinovou porci koleček na 400m dlouhém oválu. 

Z počátku vše probíhalo hladce a běžců byl dostatek. Z řad pedagogických pracovníků se zúčastnili Z. Bártová, P. Bouda, K. Keprtová, J. Menšíková, J. Pařízek, E. Tichá. S přibývajícími odpoledními a večerními hodinami se ovšem počet dobrovolných maratonců stále snižoval a snižoval, až jsme se cca ve 24:00 dostali na hodnotu pěti běžců. V nočních hodinách náš tým velmi vydatně podpořila paní učitelka Bártová se svým manželem, kteří kroužili na oválu až do 4. hodiny ranní. V této doby jsme přežívali ve složení Bárta, Bártová, Bouda, Pařízek, Půček (E2) a občasná pomoc Dohnal (O1), Gregor M. (O1), kteří běhali za jiný tým. 

Bohužel pár minut po 4. hodině se náš tým dostal do velmi vážné situace, protože jeho počet členů klesl na kritickou hodnotu 2 (Bouda, Pařízek). Od tohoto okamžiku na našem kontě přibývala kolečka už znatelně pomaleji. Začínala se dostavovat únava i svalové potíže. Přece jen nejsme trénovaní ultramaratonci. S vypětím všech sil a s vůlí nezastavit náš štafetový kolík jsme se proplížili až do ranních sobotních hodin. S upjatýma očima jsme každým kolečkem vyhlíželi nové a čerstvé síly. Ty přicházely ale jen ostatním týmům, bohužel ten náš až do 8:30 stále přežíval jen ve dvou členech. V tuto dobu nás zachránilo několik našich rodinných příslušníků a také paní učitelka Tichá se svojí dcerou. Tím byla největší krize zažehnána a získali jsme další čas na případné posily. Po desáté hodině pak byla krize zažehnána definitivně. Několik žáků bývalé třídy E4 dorazilo na pomoc a další vydatnou posilou byl manžel paní učitelky Kacetlové. Od těchto chvil se kolotoč přibývajících koleček na našem kontě opět roztočil na plné obrátky. Do běhu se ještě zapojil i pan učitel Bláha se svojí rodinou, a tak jsme závěrečné hodiny zvládli zcela bez problémů. Naše konečné číslo činilo 648 kol, která znamenala 48. místo ze 100 týmů.

Děkuji všem účastníkům, kteří se zapojili do této charitativní akce a podpořili tak správnou věc.