Hoši vybojovali 2. místo na přeboru SŠ ve florbalu

4.3.2020 | Sportovní aktivity | Autor: Mgr. Ivana Brodecká |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 3. 3. 2020 se družstvo našich hochů zúčastnilo okresního kola přeboru středních škol ve florbalu.

K letošnímu klání nastoupilo celkem 10 družstev. Naše tvořili žáci Dominik Žáček, Tomáš Šimek, Michal Alexa (O4), Ondřej Ševčík, Michal Švancara, Martin Vondra (Z4), David Baňa (Z3), Matěj Šoba (E2), Filip Bastl (O2), Patrik Dvořáček (E3), Jan Žabka, Miroslav Tichý (O1).

Soupeřili jsme s týmy Tega Blansko (utkání jsme vyhráli), Gymnázium Blansko (Gymnázium zvítězilo 3:0) a SŠ a VOŠ Boskovice (remizovali jsme 3:3). Nejnapínavější pro nás bylo asi semifinálové utkání se SOU Andre Citroena, ve kterém jsme mohli z hlediska určité herní historie jen příjemně překvapit, a to se podařilo. Zápas jsme vyhráli 1:0. Svou roli zde sehrála i nervozita. Ke konci jsme byli málem svědky bitky jako v NHL. Naštěstí se vše podařilo v počátku zarazit. 

Na závěr jsme se tedy utkali o 1. a 2. místo opět s Gymnáziem Blansko. Na počátku jsme ztráceli vinou defenzivní taktiky s případnými brejky a celkem rychle jsme začali prohrávat 2:0. Když jsme se vrátili do původního vzorce hry, začalo se nám opět dařit. Přesto nakonec Gymnázium zvítězilo 5:2. 

Vybojované 2. místo je zatím naším historicky nejlepším umístěním. Všem tímto velmi děkuji!