Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

28.6.2018 | Exkurze | Autor: za zúčastněné Mgr. Eva Tichá a Mgr. Kateřina Staňková | 10×
hasiči
hasiči

Víte, jak to vypadá na hasičské stanici? Co se děje pokud zavoláte číslo 150?

My už ano, protože jsme u blanenských hasičů byli na exkurzi. Pokud zavoláte na číslo 150, musí hasiči vyjet do 2 minut od vyhlášení poplachu. Klobouk dolů, pánové, i přes veškerou těžkou techniku býváte na místě první. Prací hasičů není hlavně hašení požárů, jak si veřejnost myslí, ale zásahy u dopravních nehod, spolupráce se záchrankou při transportu těžkých osob, otevírání bytů při ohrožení lidského života, likvidace chemických látek a nebezpečného hmyzu, záchrana zraněných z jeskyní a řešení řady dalších situací, které ohrožují lidské životy. Měli jsme možnost poznat, že i přes vysoké profesionální nasazení jsou blanenští hasiči velmi vstřícní a že jsou to kluci do nepohody.
Chtěli bychom jim tímto moc poděkovat za úžasnou exkurzi na hasičské stanici Blansko.

Fotogalerie

28.6.2018 | Autor: za zúčastněné Mgr. Eva Tichá Kateřina Staňková  | 10×