Francouzští studenti v Blansku

13.10.2008 | Projekty | Autor: Mgr. Tereza Kučerová | 15×
Francouzští studenti v Blansku
Francouzští studenti v Blansku

Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola v Blansku spolupracuje se školou Le Likes z francouzského Quimperu. V září strávilo deset studentů devět dní v Bretani a v říjnu na oplátku seznámili své kamarády s jižní Moravou.

Od 13. do 21. října tak společně navštívili školu OA a SZdŠ, města Blansko a Brno, Moravský kras či pivovar v Černé Hoře. Zahráli si bowling a zajezdili na koních, samozřejmě jim nezapomněli dát ochutnat pro francouzské jazyky zcela neznámé knedlíky – ať už se zelím či svíčkovou omáčkou, buchty, chleba...

Nejdůležitější ale bylo, že mluvili a že se dorozuměli – někdy anglicky, někdy francouzsky, takže si mohli procvičit oba jazyky, které se ve škole učí.

Celý program mohl proběhnout jen díky finanční podpoře Jihomoravského kraje v rámci projektu „Do světa“, za což mu patří velký dík.

Fotogalerie

13.10.2008 | Autor: Mgr. Tereza Kučerová  | 15×