Florbalistky vyrazily „na zkušenou“

2.4.2013 | Sportovní aktivity | Autor: Roman Gregor - "head coach" :-) | 13×
Florbal
Florbal

Ve dnech 26.-28.3.2013 dostaly florbalistky naší školy příležitost zúčastnit se republikového finále středních škol ve florbalu.

Turnaje se zúčastnilo 6 družstev v kategorii dívek a stejný počet družstev v kategorii chlapců.

Naše dívky nastoupily v prvním utkání proti studentkám sloučených středních škol ze Světlé nad Sázavou. V první třetině nám vstřelily soupeřky šťastný gól, ke kterému přidaly ve druhé třetině další tři. V poslední třetině se i našim studentkám začalo střelecky dařit a po oboustranné brankové smršti skončilo utkání 3:7 v náš neprospěch.

Ve druhém utkání hrály naše studentky proti Gymnáziu Uherský Brod. Soupeřky vstřelily dva rychlé góly a naše hráčky nedokázaly vzdorovat přesné kombinaci soupeřek. Až v poslední třetině se podařilo zastavit kanonádu Uherského Brodu a utkání skončilo 0:8 v náš neprospěch.

V posledním utkání o konečné 5. místo nastoupily naše studentky proti studentkám Gymnázia a SOŠE Sedlčany. Po vyrovnané první třetině a stavu 1:1 se naše hráčky dopustily několika individuálních chyb v defenzivě a soupeřky tyto chyby tvrdě potrestaly. Konečné skóre 1:7.

Věřím, že si naše studentky odnesly z turnaje zkušenosti, které se jim podaří zúročit v příštích letech. Převážnou část našeho družstva totiž tvořily studentky 1. a 2. ročníku. Studentky z ostatních škol, které pravidelně hrají nejvyšší florbalové soutěže v ČR, byly až příliš tvrdým oříškem pro naše děvčata.