Třída E3 navštívila Festival filmů a Uměleckoprůmyslové muzeum

5.4.2022 | Exkurze | Autor: Zdenka Bártová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Filmový festival po dvouleté pauze opět zaplnil hlediště kin.

Na filmový festival o lidských právech tentokrát vyrazila do Brna třída E3. Film zhlédli v prostorách Moravské zemské knihovny v Brně. Jednalo se o tzv. časosběrný dokument, který divákovi přiblížil vývoj Afganistánu posledních 20 let na pozadí příběhu malého chlapce jménem Mir. Na začátku dokumentu je Mirovi asi 5 let a žije s rodiči v jeskynním příbytku. Na konci dokumentu je z Mira dospělý muž, který má rodinu, žije v Kábulu a živí se jako kameraman. Jeho život ovlivňuje pozitivně přítomnost vojsk NATO. Zlepšuje se jeho životní úroveň i vyhlídky do budoucna. Bohužel na konci filmu opět přichází k moci radikální Taliban a s ním i obava o budoucnost Afganistánu i života obyčejných lidí.

Třída také navštívila výstavu v prostorách uměleckoprůmyslového muzea. Zde prošli výstavu věnovanou přednímu českému tvůrci designu Jiřímu Pelclovi. Během komentované prohlídky si prohlédli, jak výtvarník dokáže pracovat s jednotlivými materiály a vytváří krásné předměty denní potřeby jako jsou skleničky, porcelánové soupravy, plastový nábytek aj. Každý si určitě našel předmět, který ho zaujal a který by se mohl stát zajímavým doplňkem jeho domácnosti.