Famous buildings around the world

12.5.2021 | Ukázky prací žáků | Autor: Mgr. Jana Matušková, vyučující O2 SAJ2 | 16×
Famous buildings around the world
Famous buildings around the world

Na virtuální prohlídky slavných staveb se vydali žáci 2. ročníku oboru obchodní akademie.

V rámci semináře z anglického jazyka si studenti připravili PowerPointové prezentace o slavných světových stavbách. Společně jsme tedy mohli obdivovat ultramoderní budovy i úžasné historické pamětihodnosti. Zavítali jsme do Spojených států amerických (Space Needle v Seattlu, Empire State Building v New Yorku, Pentagon ve Washingtonu DC, Golden Gate Bridge v San Franciscu nebo St. Louis Cathedral v New Orleans), Velké Británie (Westminster Palace a Buckingham Palace v Londýně), do Indie (Taj Mahal) nebo Austrálie (Sydney Opera House). Neopomněli jsme ani naši vlast, navštívili jsme Tančící dům v Praze.

Při přípravě prezentací se studenti zdokonalili v práci s internetem jako zdrojem informací, prohloubili své dovednosti při práci s PowerPointem, rozšířili svůj všeobecný přehled, procvičili své prezentační schopnosti a samozřejmě – v neposlední řadě – aktivně a prakticky využili své jazykové kompetence.

Věřím, že tato cesta pro ně byla prospěšná a hlavně doufám, že v nich vzbudila touhu objevovat a inspirovala je k tomu, aby zmíněná místa sami navštívili a veškerou tu krásu a nezměřitelnou hodnotu spatřili na vlastní oči. Jakmile to zase bude možné.