Famous buildings around the world

6.2.2020 | Ukázky prací žáků | Autor: Mgr. Jana Matušková, vyučující AJ ve skupině Z2 AJ2 | 13×
Have you ever been to Rome?
Have you ever been to Rome?

Studentky 2. ročníku oboru zdravotnický asistent obletěly během dvou dní celý svět, aby mohly obdivovat mnohé fascinující stavby, které se pyšní nějakým „nej“.

Jako výstup z náplně učiva 9. lekce zaměřené na problematiku bydlení si studentky připravily PowerPointové prezentace o slavných světových budovách. Společně jsme tedy mohly obdivovat ultramoderní stavby i úžasné historické pamětihodnosti. Zavítaly jsme do Francie (klášter Mont-Saint-Michel, muzeum Orsay nebo Eiffelova věž), Velké Británie (londýnský Tower), Turecka (Hagia Sofia), USA (Empire State Building a Chrysler Building), Itálie (Colloseum a bazilika sv. Petra), Indie (Tádž Mahal), Dubaje (Burdž Chalífa) nebo Austrálie (budova opery v Sydney). 

Při přípravě prezentací se studentky zdokonalily ve vyhledávání informací a v práci s internetem, prohloubily své dovednosti při práci s PowerPointem, rozšířily svůj všeobecný přehled, procvičily své prezentační schopnosti a samozřejmě – v neposlední řadě – aktivně a prakticky využily své jazykové kompetence. 

Věřím, že tato cesta pro ně byla prospěšná a zjištěné zajímavé informace jim utkví v hlavě, takže je budou moci využít při své dalším studiu a u maturitní zkoušky. A hlavně doufám, že v nich vzbudila touhu cestovat a objevovat a inspirovala je k tomu, aby zmíněná místa samy navštívily a veškerou tu krásu a nezměřitelnou hodnotu spatřily na vlastní oči.