FabLab na naší škole!

2.1.2020 | Exkurze | Autor: Soňa Vojáčková
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Od pondělí 6.1.2020 se žáci OA a SZŠ Blansko seznámí s moderními digitálními technologiemi.

FabLab Experience je návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Žákům nabízí praktické vzdělání v oblasti digitálních výrobních technologií. Dává nejen možnost dozvědět se aktuální informace o moderní výrobě a prototypování, ale také příležitost si všechny stroje vyzkoušet a něco si na nich i vyrobit. FabLab Experience kombinuje netradiční zážitek s technickým vzděláním.
Co všechno v dílně FabLab vyzkoušíte? Jsou to: CNC frézka, laserová řezačka a gravírka, 3D tiskárna, elektrodílna, řezací plotr a termolis, mechadílna, elektronový mikroskop, kooperativní robot.