Exkurze žáků OA a SZdŠ Blansko do Nošovic

23.10.2014 | Exkurze | Autor: Aneta Marečková, Barbora Novotná, studentky E3OA a SZdŠ Blansko
V automobilce Hyundai
V automobilce Hyundai

Dlouhá cesta do Nošovic byla zábavná. Autobusem se ozýval zpěv a smích. Vládla veselá atmosféra.

První zastávku v krásném malebném městečku Štramberk jsme využili k návštěvě strážní hradní věže Trúba a k nákupu známých Štramberských uší.

Stovky aut v řadách za sebou, čerstvě posekané trávníky a velké šedé výrobní haly. Z oken autobusu jsme uviděli cíl naší cesty – automobilku Hyundai.

„Přesuňte se, prosím, do audienční místnosti,“ vyzvala nás průvodkyně. V pohodlných křeslech jsme zhlédli úvodní film. Reflexní vesta, ochranné brýle, sluchátko. To vše patří do povinné výbavy každého návštěvníka. Nasedli jsme do vláčku a vyrazili vpřed. Vlasy ve větru vlály. Venku se ochladilo. Svařovna a lisovna. Haly plné obrovských strojů. Roboti pracovali, vzájemně se proplétali. Vše bylo perfektně v souladu. Stále se posouvající výrobní pásy, části aut připevněných na jejich konstrukcích a spousta pracovníků. Každý měl svoji práci, každá práce měla určený čas. Na konci linky vyjede hotové auto. Za jednu minutu jedno, za jeden den tisíc tři sta aut.

Nově vyrobené vozy vyráží do světa a my autobusem vyrážíme zpět domů.