Exkurze třídy Z3 v Nemocnici Blansko

13.9.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Eva Tichá |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V rámci příprav třetího ročníku na praktické vyučování v nemocnici navštívili 10. září žáci Nemocnici Blansko.

Společně s odbornými učitelkami se zúčastnili exkurze na RTG pracovišti a laboratoři nemocnice. Na jednotlivých pracovištích je provedli vedoucí pracovníci daného oddělení, za RTG pracoviště paní Kucharová a za laboratoř Ing. Tichý. Žáci byli seznámení s vyšetřovacími metodami daných odděleních. Prohlédli si RTG vyšetřovnu, CT vyšetřovnu. Byli seznámení s přístroji a principem vyšetření a zároveň měli možnost zhlédnout jednotlivé snímky. V reálu viděli jak probíhá vyšetření na magnetické rezonanci a ultrazvukové vyšetření. V laboratoři byli seznámení postupem zpracování krevního vzorku při vyšetření krve na biochemické a hematologické vyšetření.

Tento pátek čeká třídu druhá část exkurze v nemocnici, kdy navštíví oddělení rehabilitace a zázemí lékárny.


Za odborné učitelky 

Mgr. Eva Tichá