Exkurze třídy Z2 na Radiodiagnostické a rehabilitační oddělení

13.5.2024 | Exkurze | Autor: Zlata Habrová, Andrea Dvořáková (Z2) |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pátek 10. 5. 2024 naše třída Z2, společně s Mgr. Silvií Vaškovou a Mgr. Evou Tichou navštívila Radiodiagnostické a Rehabilitační oddělení v Nemocnici Blansko.

Měli jsme příležitost na vlastní oči vidět zobrazovací diagnostické metody, a to dokonce i během vyšetřování reálných pacientů. Nejvíc nás zaujalo pozorování  zdravotnického personálu při reálné práci: vyšetřování pacientů na RTG přístroji i na ultrazvuku. Taktéž jsme měli možnost nahlédnout i na Rehabilitační oddělení – na ergoterapii jsme obdivovali různé rehabilitační a kompenzační pomůcky a mohli si tak názorně doplnit svoji teoretickou výuku. Exkurze měla u žáků velmi pozitivní ohlas, hodnotíme ji jako velmi zajímavou a přínosnou.

Celá třída děkuje pracovníkům v Nemocnici Blansko, kteří jim teoreticky i prakticky ukázali nové věci, na základě kterých si celá třída doplní nové znalosti, které následně využije během studia či po něm.


Zlata Habrová, Andrea Dvořáková Z2