Exkurze – Nemocnice Boskovice

28.6.2013 | Exkurze | Autor: OA a SZŠ Blansko
Nemocnice Boskovice
Nemocnice Boskovice

Dne 11.6. jsme se vydali na exkurzi do nemocnice v Boskovicích.

Kde jsme se byli rozděleny na dvě skupinky a jsme se šli nejprve podívat do laboratoří na hematologii a biochemii kde mě nejvíce zaujala lednice plná krve od dárců připravená k podání pacientovi. Hodná paní doktorka nám to vše okomentovala a něco málo nám řekla také o laboratorní příručce která je dostupná ke stažení na internetu .

Zaměření laboratoře

OKB provádí vyšetření biologického materiálu (krev, moč, likvor, punktát - tekutina, stolice) a interpretaci laboratorních výsledků. Vyšetření zahrnuje soubory pro sledování klinických stavů poruchy jater, ledvin, zažívacího traktu, pohybového aparátu, odezvu obranné reakce na

záněty a jiné noxy, aktivity srdečních enzymů, vše související s cukrovkou, imunologií, vyšetření vnitřního prostředí a toxikologické vyšetření moče.

Po přednášce jsme se mohli vydat podívat na sterilizaci,kde se nás zase někdo ujal a něco málo k tomu řekl a ukázal.

Centrální sterilizace

je vysoce specializované, které zajišťuje sterilizaci materiálu pro všechna oddělení nemocnice.

Po sterilizaci jsme se šli podívat na oddělení kde nás jednou čekají praxe a kde se nás zase někdo ujal a něco málo nám k nim povykládal a ukázal. Jako např. Co je dané oddělení zač kolik je tam pokojů postelí jak dlouhou tu zhruba pacient leží apod.

Na exkurzi se mi líbilo dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a předběžně se seznámila s odělením,kde nás ve třetím ročníku čekají praxe už teď se strašně těším.

Nemocnice v Boskovicích je nemocnicí druhého typu, poskytuje ambulantní a lůžkovou péči v základních oborech pro spádovou oblast boskovicka, blanenska a přilehlých regionů.