Exkurze na Fakultu informatiky Masarykovy univerzity

29.10.2019 | Exkurze | Autor: Mgr. Zuzana Sekaninová |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pátek 25. října se skupina žáků navštěvujících Seminář z informačních a komunikačních technologií vypravila na cestu do Brna.

Ráno se s námi Blansko rozloučilo pošmournou oblohou, Brno bylo na rozdíl od něj přívětivější, od začátku provázelo naše kroky po moravské metropoli slunečné počasí.

Na fakultě nás přivítal doc. RNDr. Tomáš Pitner, Ph.D., a zavedl nás do Kybernetického polygonu – místa, kde studenti fakulty mají možnost zažít simulaci kybernetického útoku. Tam jej v povídání vystřídali RNDr. Jan Vykopal, Ph.D.,  a JUDr. Pavel Loutocký, Ph.D., BA (Hons), a seznámili nás s problematikou kyberbezpečnosti, dozvěděli jsme se i o souvislosti práva a informatiky. 

Poté za námi přišel pan proděkan doc. RNDr. Petr Sojka, Ph.D., a seznámil nás s obory, které lze na fakultě studovat. Dozvěděli jsme se, že absolventi fakulty jsou velmi žádnými zaměstnanci na trhu práce. Obdaroval nás propagačními předměty, mezi kterými nescházel mimo jiné základní nástroj programátora – tužka. 

Následovala prezentace Ing. Jiřího Sedláčka ze společnosti Network Security Monitoring Cluster, který nás seznámil s mezníky, které ovlivnily pohled na kyberbezpečnost a kyberprostor a znovu shrnul celou problematiku.  

Věřím, že žáky toto dopoledne donutilo zamyslet se nad svými aktivitami na Internetu i nad zabezpečením svých telefonů a přihlašovacích účtů k nejrůznějším aplikacím.

Kdybych já byla na místě našich studentů, tak bych neváhala s volbou oboru studia na vysoké škole.