Exkurze do Endoskopického centra

29.11.2017 | Exkurze | Autor: Kateřina Bachratá Z3 |
V Endoskopickém centru
V Endoskopickém centru

Ve středu 15. 11. 2017 jsme se my, třída Z3, zúčastnili exkurze do Endoskopického centra v nemocnici Bohunice v Brně.

Toto centrum je druhé největší a nejlépe hodnocené v rámci přístupu ke klientům a šikovnosti lékařů v celé Evropě. Protože endoskopické oddělení bylo v normálním provozu a my tam nemohli moc nepřekážet, tak nás na začátku exkurze rozdělili na dvě skupiny. Každé skupiny se ujala jedna ze sester, která nás poté seznámila s harmonogramem oddělení a i s oddělením samotným.

Měli jsme možnost prohlédnout si zkumavky se vzorky předmětů, které byly vyjmuty z dýchacích cest (mezi nimiž byl např.: hrášek, kukuřice, kousek dřeva, nebo dokonce i špendlík), mohli jsme si prohlédnout a vyzkoušet, jak se pracuje s endoskopem, viděli jsme jejich sterilizaci a zjistili, jak je tato práce důležitá pro každodenní provádění výkonů. Dále nám sestra z funkční laboratoře vysvětlila, jak funguje jícnová manometrie a co toto vyšetření obnáší z pohledu klienta. Měli jsme příležitost být u některých vyšetření, jako např.: bronchoskopie, gastroskopie nebo kolonoskopie. Vybraní z nás mohli být u vyšetření ERCP (Endoskopickou retrográdní cholangiopankreatografie), které se provádí pod kontrolou RTG záření, proto směli jen ti, kterým už bylo osmnáct let.

Celá exkurze byla velice zajímavá a poučná. Pro někoho z nás se možná otevřely nové obzory pro budoucí uplatnění. Tímto bych chtěla za celou třídu poděkovat našim odborným vyučujícím za možnost absolvovat tuto exkurzi a vstřícným sestrám, za jejich milý přístup k nám, jakožto studentům.

Fotogalerie

29.11.2017 | Autor: Kateřina Bachratá Z3  |