Exkurze do Brna

27.3.2018 | Exkurze | Autor: Jakub Dosedla, Natálie Kchýrová, Sára Kropáčová - studenti 3.ročníku
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Studenti tříd E3 a Z3 se ve středu 21.3 ve velkém sále Kanceláře ombudsmana zúčastnili projekce dokumentárního filmu v rámci festivalu „Jeden svět na školách“.

Film byl zaměřený na tragickou událost teroristického útoku (2015) na pařížský týdeník Charlie Hebdo, kde islámští radikálové postříleli 12 lidí a dalších 10 zranili. Jednou z mála přeživších byla Zineb El Rhazoui, marocká aktivistka a novinářka, která se netají svými kritickými názory na islám a náboženství obecně. Snímek sleduje pět let jejího života v období 2011 až 2016. V současné době musí ona a její malá dcera žít pod silnou policejní ochranou, protože jí stále hrozí smrt.

Po debatě, ve které mohli všichni zúčastnění projevit svůj názor, se studenti E3 odebrali do Moravské galerie v centru Brna, kde na ně čekala komentovaná prohlídka stálé expozice sbírek starého umění od gotiky po 19. století. Zajímavé bylo sledovat, jak se v průběhu let měnila technika, kterou obrazy různí umělci používali.

Třída Z3 se zašla podívat do brněnského pivovaru Starobrno. Hned na začátku studentům paní průvodkyně řekla pár vět o historii pivovaru a piva. Během výkladu se studenti mohli podívat na krátké video o výrobě piva, kam se posléze všichni přemístili. Studentům se prohlídka velmi líbila a pár z nich si mohlo odnést malý suvenýr.