EXKURZE BOSKOVICE

11.5.2014 | Exkurze | Autor: Dostálová, studentka E3 | 32×
Boskovický zámek
Boskovický zámek

Dne 5. 5. jsme se my, studenti tříd O3, E3, vydali na exkurzi do Boskovic. Navštívili jsme chrám sv. Jakuba, bývalé židovské ghetto, synagogu a radniční věž.

Cílem naší exkurze bylo naživo si prohlédnout to, co jsme znali jenom z hodin společenských věd a dějepisu.

Jako první jsme navštívili římskokatolický chrám sv. Jakuba staršího. Všichni jsme byli rádi, že se můžeme podívat do tohoto kostela, který vidíme vždy jen zvenčí. Interiér nás vůbec nezklamal, po celém kostele byly vyvěšeny obrazy křížové cesty a mohli jsme si zahrát i na krásné varhany. Poté jsme pokračovali na radniční věž, kde se nám naskytl výhled na celé Boskovicko.

U brány do židovského městečka už na nás čekala příjemná průvodkyně, která pro nás měla připraveno množství informací. Neustále nás vyzývala, ať se neváháme na cokoliv zeptat. V židovském ghettu jsme se dostali i do mikve, kde se prováděla rituální očista židů, poté do synagogy. Budova je uvnitř velmi pěkně zdobená malbami, mohli jsme prozkoumat veškeré její prostory.

Po vyčerpávající prohlídce jsme se přesunuli k exteriérům boskovického zámku, o kterém již všichni z hodin dějepisu s paní učitelkou Mgr. Květoslavou Klementovou víme, že je postaven v empírovém stylu.

Exkurze pro nás byla příjemně strávený čas a odjížděli jsme s množstvím nových informací.

Fotogalerie

11.5.2014 | Autor: Dostálová, studentka E3  | 32×