Erasmus+ Řecko 2023

3.11.2023 | Projekty | Autor: Silvie Vašková |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V rámci projektu Erasmus+ absolvovalo od 8. do 21. října 2023 deset studentek oboru Praktická sestra stáž v Řecku.

Soluň je krásné město. Již podruhé v rámci projektu Erasmus+ vyrazilo 10 našich studentek oboru Praktická sestra právě do Řecka na 14denní stáž. Nejenom, že zde pracovaly v?zařízení Diamantová střecha pro seniory, ale také se zúčastnily exkurze do mikrobiologické laboratoře. Celý den potom pracovaly na stáži v?nemocnici Ippokrateio Geniko Nozokomeio Soluň. Studentky každé ráno odjížděly na praxi do seniorcentra, podstoupily antigenní test na covid a šly pracovat. Z odborných výkonů pomáhaly při hygienické péči, upravovaly lůžka, měřily fyziologické funkce. Dále se věnovaly volnočasovým aktivitám klientů – hlavně hrám na trénink paměti. Pomáhaly i rehabilitační pracovnici, která s klienty cvičila. 

Nejenom prací je však člověk živ. Musíme podporovat také poznávání kultury a každodenního života v dané zemi, kterou v?rámci stáže navštívíme. A Soluň má plno krásných památek. Studentky navštívily v?rámci volných chvil chrám sv. Demetria, Rotondu a Galeriánův oblouk (Kamara), dále Hradby a Bílou věž. Navíc je doprovázel anglicky mluvící doprovod, tak pečlivě procvičovaly také angličtinu. 

Domů si odvážely plno zážitků, získaly nové zkušenosti a mohou srovnávat práci a život v Řecku a Česku.